Innowacyjny pomysł na ekologiczną aranżację wnętrz

Bieżące trendy wnętrzarskie poszerzają się o innowacyjną hodowlę roślin w wodzie. Rośliny rosną się nie w ziemi, a w wodzie, w przeźroczystych szklanych pojemnikach. Dzięki temu podziwiać można piękno całej rośliny – od liści aż po korzenie. Ten rodzaj hodowli tworzy unikatowe ekosystemy przyjazne otoczeniu, a ich wysokie walory estetyczne podnoszą jakość i atmosferę każdego pomieszczenia.

Geneza naszego pomysłu na kwiaty w wodzie

Od pradziejów znany jest fakt, że woda czyni cuda. Ta idea sprawdza się w wodnej hodowli roślin – włożone do niej szybko adaptują się do nowych warunków. Przy odpowiedniej pielęgnacji i właściwym odżywianiu, odwdzięczają się wyjątkowo rozbudowanym systemem korzeniowym. Wodna Hodowla Roślin to najbardziej popularne domowe, zielone rośliny długoletnie, które są całkowicie wyhodowane z gałązek, pęków czy pnączy swoich mateczników. Zanurzone w wodzie, są eksponowane w pięknych oryginalnych butelkach, wazonach lub karafkach. Rośliny są indywidualnie dopasowywane do swoich butelek, co skutkuje niepowtarzalnymi kompozycjami.

Korzyści Wodnej Hodowli Roślin

Rośliny sprawiają, że w ich otoczeniu ludzie stają się szczęśliwsi. Jasne, przejrzyste kompozycje roślin z widocznymi korzeniami, wprowadzają do pomieszczenia wyjątkowy klimat.

Wodna Hodowla wymaga od nas jednak starannej i dość długiej pielęgnacji. Dzięki temu rośliny mają czas na adaptację, są idealnie przystosowane do życia w wodzie i z łatwością można podziwiać piękno korzeni, które zwyczajowo ukrywane jest w doniczkach.  Żywe rośliny sprawiają, że każde wnętrze jest lepiej nawilżone, a obecność wody w ozdobnym szkle pozwala utrzymać jeszcze wyższy poziom wilgotności w pomieszczeniu, niż w przypadku tradycyjnej uprawy doniczkowej.

 
Aranżacja wnętrz. 

Wodna Hodowla Roślin to obecnie sposób na nowoczesną, dekoracyjną aranżację pomieszczeń. Mogą to być nie tylko nasze mieszkania, ale także przestrzenie biurowe, wnętrza użytkowe czy kawiarnie. Żywe rośliny w wodzie zapewniają wnętrzom niezwykłą harmonię oraz polepszą jakość powietrza. Nasza kompleksowa obsługa dla osób prywatnych lub firm, które szukają oryginalnych rozwiązań roślinnych obejmuje aranżację i systematyczną pielęgnację roślin. Jeśli lubicie rośliny, ale zapominacie je podlewać, proponujemy wodną hodowlę najbardziej popularnych roślin doniczkowych, które po prostu rosną w wodzie! Nie będziecie się już niczym przejmować, tylko nieustannie podziwiać ich piękno.

Firmę AquaWiecha – Wodna Hodowla Roślin można najczęściej spotkać na krakowskich targach roślinnych, realizują jednak zlecenia, które nie są ograniczone żadnym zasięgiem terytorialnym. Kontakt: AquaWiecha – Wodna Hodowla Roślin @aquawiecha; T: +48 608 894 971