VI KKŚC , Eko Fashion, Klub Kobiet Kreatywnych

Zarówno moda, jak i przeświadczenie, że nie mam się w co ubrać, są bliskie prawie każdej kobiecie. Są jednak proste sposoby na to, jak ubrać się stylowo i ekologicznie na  różne okazje, a przy tym nie zbankrutować. Pokaz mody Eko fashion, czyli sposoby na zdrowy styl i elegancję był jednym z wydarzeń VI Kongresu Kobiet Śląska Cieszyńskiego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych http://www.klubkobietkreatywnych.org.

Kupuj mniej, wybieraj mądrzej -Vivienne Westwood

W stylowych podziemiach cieszyńskiego Browaru Zamkowego modelki 30+, 40+ i 70+ zaprezentowały kobiece piękno, demonstrując trzy różne stylizacje: codzienną, wizytową i świąteczną. Kreacje powstały w nietypowy sposób modelki otworzyły swoje szafy i wspólnie ze stylistką Moniką Mol z Atelier Stylu http://atelier-stylu.pl/, stworzyły trzy różne zestawy garderoby. W myśl idei minimalizmu każda ze stylizacji opierała się na tej samej bazie (spódnica lub spodnie), natomiast zmieniały się górne części ubrania, dodatki, makijaż. Stylistka udowodniła, że przy niewielkim wysiłku można zmienić charakter ubioru.

Każdy dzień jest pokazem mody, a świat wybiegiem – Coco Chanel

Wszystkie zestawy garderoby z naturalnych tkanin zostały przygotowane w zgodzie z typem kolorystycznym modelek, które z gracją zaprezentowały swoje kreacje, pomimo braku doświadczenia w modelingu.

Eko fashion-modelki 70+, 40+ i 30+ ze stykistką

Modelki w stylizacji świątecznej wraz ze stylistką Moniką Mol

 

 

 

 

 

 

W czasie przerwy, podczas której modelki zmieniały swoje stylizacje, Monika Wiecha stylistka z Krakowa, zaprezentowała we własnych filmikach reguły minimalizmu i kapsułowej garderoby. Można o nich przeczytać w naszym magazynie w artykule “Ekoporządki w szafie.

Całość pokazu mody poprowadziła Renata Owczarzy.

Pokaz mody zrealizowały:
Monika Mol – stylizacje i makijaż
Maja Porusiewicz – modelka 70+
Hanna Grzonka-Karwacka – modelka 40+
Kinga Karolewska – modelka 30+
Monika Wiecha – stylistka
Julia Rychlik – fotografia
Ada Moycho – fotografia
Renata Owczarzy – prowadzenie

Klub Kobiet KreatywnychAutorka artykułu:

Renata Owczarzy, członkini Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych, blogerka na FB Stylowa Polka 50+ www.facebook.com/StylowaPolka50plus 

 

 

 

Artykuł ukazał się w CIESZYŃSKIE NA OBCASACH nr 5, data wydania styczeń 2020