Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych, wydawca bezpłatnego magazynu dla kobiet CIESZYŃSKIE NA OBCASACH, zaprasza do lektury nowego wiosenno-letniego numeru. Dostępny będzie już w długi weekend w całym powiecie w miejscach publicznych – punktach usługowych, szkołach, przedszkolach, przychodniach, kawiarniach, sklepach oraz w bibliotekach i punktach informacji turystycznej. W naszych mediach społecznościowych na bieżąco informujemy gdzie dowozimy kolejne partie egzemplarzy.
Tematem przewodnim wydania jest miasto widziane z perspektywy kobiet. Kiedy wakacyjne wyjazdy są niepewne, kiedy grożą nam kolejny fale zachorowań, gdy klimat się ocieplił, zastanawiamy się jak zdrowiej i dłużej żyć w mieście. Nasza odpowiedź jest konkretna i prosta – należy otaczać się zielenią. Nie odkrywamy Ameryki przypominając, że zieleń wpływa na jakość naszego życia. Już samo patrzenie na nią obniża poziom stresu, a jej bliskość i dotykanie wpływa na ludzki układ odpornościowy.
W artykułach – napisanych jak zawsze w ramach wolontariatu – podajemy efektywne, tanie i kreatywne rozwiązania na dobre i zdrowsze życie:
- Piszemy jak kontakt i szacunek dla starych drzew i ukwieconych miast zaspokaja nasze potrzeby (s.16–17).
- Przedstawiamy propozycje zielenienia śródmieścia i witryn sklepów (s. 68–70).
- Pokazujemy jak miejski krajobraz pozbawiony krzykliwych reklam może odsłonić urok zabytkowego Cieszyna (str. 9–9).
- Przekonujemy o prozdrowotnych atutach kiełków i roślin doniczkowych w naszym otoczeniu (str. 10–11).
- Pytamy o ekologiczne prowadzenie ogrodu w środowisku, w którym króluje wszechobecna „chemia” (s.12–13).
- Proponujemy niebanalny sposób eksponowania roślin i „zdrowe” kolory wnętrz (s. 64–64).
- I temat trudny w epoce pandemii – o testamencie życia i pochówkach, które mogą stać się nie tylko minimalistyczne, ale i ekologiczne (s. 29–29).
Oprócz przewodniego tematu numeru ZIELONO MI!, polecamy Waszej uwadze artykuły napisane o pięknych postaciach i przez pięknych ludzi niosących swoją misję: o nauczycielce życia (s 38–40), o nauczycielach jogi (s 41–42 i 48–49), o nauczycielu i nauczycielce stylu i elegancji (s. 58–59 i 60–61), o nauczycielu relacji w związkach (s 32–34), o nauczycielce zdrowego żywienia (s 43–45), o nauczycielce rozwoju mowy (s 35–37), o nauczycielkach peregrynacji w stylu slow (s 20–21) oraz tej na dwóch kołach (s 22–23) i tej w domku na kółkach (s 24–26).
A na koniec – poważnie i bez oceniania przez pryzmat własnej etyki – o dramatycznych wyborach kobiet (s. 6–7). Bo w działalności naszego Stowarzyszenia zawsze i wszędzie ważna będzie dla nas ONA – jej zmagania z domową nieodpłatną pracą, wydatkami ponad miarę i brakiem niezależności finansowej, ciężarem codzienności i samotnością w nieszczęściu. Bądźmy sobie siostrami, ale wspierajmy się w prawie do bycia różnymi.
Życząc Wam pożytecznej lektury prosimy – piszcie dla nas i do nas, bo bardzo zależy nam na informacji czy tworząc dla Was to czasopismo, jesteśmy bliżej siebie.
Zaglądajcie do naszych mediów!
- profile magazynu na Instagramie @cieszynskie_na_obcasach i na Facebooku @cieszynskienaobcasach
- klubowa strona klubkobietkreatywnych.cieszyn.pl
- profil klubowy na Facebooku @KobietyKreatywneCieszyn
- piszcie na adres redakcjacno@gmail.com