Wybory Paytona Hobarta, serial Netflikxa

Czy właśnie wyczerpały Ci się pomysły co oglądać za pośrednictwem Netflixa? Jesteś w domu i nie wiesz co włączyć? A może ostatnio wydaje Ci się, że po każdym filmie zastanawiasz się „Co ja kurna właśnie oglądałam?”. Trudno się zdecydować na wybór nowych filmów i seriali, bo jest ich tak dużo. Oczywiście masz kilka możliwości: możesz pytać znajomych, szukać rankingów w Internecie, sprawdzać powiadomienia z platformy o nowościach, oceniać oglądane filmy łapką – Netflix pozna Twoje upodobania i podeśle Ci propozycje oglądania pozycji według tematycznej klasyfikacji filmów i seriali. Ale po co masz się trudzić Kochana? Ja zaproponuję Ci moją subiektywną listę najlepszych 10 seriali ever. Będziesz podskakiwać na kanapie z zachwytu i gryźć palce z emocji. Ready? Go!

Number 1 – The Politician, czyli Wybory Paytona Hobarta

Ten wariacki 8. odcinkowy serial Ryana Murphy’ego z września 2019 roku to jeden z moich największych faworytów. Jego bohaterem jest Payton Hobart, uczeń elitarnego liceum w Santa Barbara, który ma jeden cel – zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych. Polityczną karierę musi zacząć od pierwszego kroku – wygrania po trupach wyborów na przewodniczącego samorządu uczniowskiego. W roli głównej wielkie odkrycie, laureat nagród Tony i Emmy – Ben Platt. 

Jeśli jakiś facet ma wyciskać mi łzy z oczu, niech to będzie Ben Platt

River i Payton Hobart, przyjaciele i wrogowieWariacka fabuła tego genialnego american horror story nie da Ci spokojnie usiedzieć już od pierwszego pilotażowego odcinka. Bo zobaczysz i usłyszysz wtedy coś, co zwali Cię z nóg. Będziesz gryźć palce z zachwytu kiedy nagle Ben Platt zaśpiewa piosenkę „River”. Jako Payton Hobart wykona ją podczas żałobnego nabożeństwa swojego przyjaciela, który nazywał się … River. A propos – ta przejmująca piosenka z „The Politician” to w rzeczywistości klasyczny „River” Joni Mitchell z 1971 roku. To podobno najpiękniejsza interpretacja tej piosenki i podobno nie ma człowieka na tej planecie, który by się nie wzruszył.

Ben Platt egocentrycznym kandydatem na drugiego Franka Uderwooda?

The Politician - Payton Hobart in spe president USAGłówni bohaterowie serialu to zblazowana młodzież ze świata ludzi, którzy śpią na pieniądzach i żyją w cynicznym przekonaniu, że chcą rządzić światem. Tytułowy Payton Hobart porównywany jest do Franka Underwooda z The House od cardsThe Politician nie jest to jednak o tylko polityce, raczej o bolesnych rozczarowaniach dorastania w odklejonym od rzeczywistości świecie.

Przygotuj się na długą sesję filmową, bo nawet nie zauważysz kiedy wciągnie cię kolejny epizod. Będzie tak barwnie! szybkie dialogi, cięty humor, niepokojąco niejednoznaczne postacie. W obsadzie gwiazdy m.in. Gwyneth Paltrow i Jessica Lange. Premiera drugiego sezonu podobno w lipcu 2020.

Autorka rankingu: Roma RojowskaRoma Rojowska, wybredna fanka Netflixa