Stowarzyszenie Klub Kobiet Kreatywnych od sześciu lat zapewnia kobietom networkingowe spotkania podczas corocznych Kongresów Kobiet Śląska Cieszyńskiego. Wyjątkowy VII kongres z wielką cieszyńską debatą o klimacie już 28 marca 2020 r w Domu Narodowym w Cieszynie.

VI KKŚC

W grudniu 2018 r. w cieszyńskim Browarze Zamkowym http://www.browarcieszyn.pl  odbył się szósty już Kongres Kobiet Śląska Cieszyńskiego, który zgromadził liczną publikę i interesujących gości. Ważnym początkiem był panel Polka po wyborach z udziałem liderek samorządu powiatowego. W dyskusji, którą prowadziła Ewa Gołębiowska dyrektorka Zamku Cieszyn http://www.zamekcieszyn.pl , wypowiadała się burmistrzyni Cieszyna  http://www.cieszyn.pl Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni Strumienia Anna Grygierek, radna Cieszyna Joanna Wowrzeczka oraz główna specjalistka ds. zagospodarowania przestrzennego i ochrony krajobrazu Anna Syrokosz.

VI KKŚC

Rozmawiano o tym, jak się robi porządki w przestrzeni publicznej Śląska Cieszyńskiego http://www.powiat.cieszyn.pl kobiecą ręką, czy w ogóle istnieje coś takiego jak kobiecy styl zarządzania, czy da się zaprowadzić ład w miastach, bo jedynie Cieszyn przygotowuje się do wprowadzenia ustawy krajobrazowej by skończyć z reklamowym śmietnikiem.

VI KKŚC

Na temat cech odróżniających pracę kobiet w samorządach od męskich wzorców, wypowiadały się też radne powiatu cieszyńskiego Grażyna Krehut i Beata Macura oraz radna Cieszyna Monika Szlauer.

W warsztatowej części kongresu psycholożka Ilona Krzempek http://www.psychoterapiailonakrzempek.pl zachęcała do refleksji na temat potrzeby świątecznej gorączki. Zadaniem zawsze aktualnym dla kobiet w tym okresie pozostaje łagodzenie stresu, by móc na luzie z dziećmi, z rodziną celebrować przedświąteczny czas.

VI KKŚC- psycholozka Ilona

Jak minimalizować stres zademonstrował instruktor Jogi Damian Krzempek podczas krótkiej lekcji oddychania. W praktyczny sposób przećwiczyłyśmy z nim prawidłowe techniki i sposoby świadomego oddechu.

 

Ekologiczny sposób na przewietrzenie szaf i stworzenie kreacji z tego co już posiadamy, zademonstrowały nam na podium trzy modelki 30+ (Kinga Karolewska), 40+ (Hanna Grzonka -Karwacka) i 70+ (Maja Porusiewicz). Wspólnie ze stylistkami Moniką Mol http://www.atelier-stylu.pl i Renatą Owczarzy pokazały nam modę w zdrowym stylu i podpowiedź jak się stylowo ubrać i nie zbankrutować, dzięki wielofunkcyjnym kreacjom z tkanin przyjaznych środowisku . W Przerwie pokazu stylistka z Krakowa Monika Wiecha https://www.facebook.com/pg/krolowawszafie/community/ opowiedziała jak stworzyć garderobę kapsułową.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się warsztat DIY, podczas którego uczestniczki pod kierunkiem Zefiry Utecht-Pasierbek mogły samodzielnie zrobić prosty i efektowny świąteczny stroik i zabrać go do domu.

VI KKŚC- warszytat robienia stropiku

Przerwy podczas kongres były okazją do smakowitego poczęstunku, którego darczyńcami byli Browar Zamkowy Cieszyn http://www.browarcieszyn.pl , Caffetteria Mokate http://www.mokate.com, Catering Żarełko http://www.cateringcieszyn.pl i OSM Skoczów http://www.skoczowskie.pl . W imieniu Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych http://www.klubkobietkreatywnych.org jego prezeska Roma Rojowska podziękowała uczestniczkom i uczestnikom za wspierającą obecność, a członkiniom i wolontariuszom Stowarzyszenia KKK za organizację kongresu. Podkreśliła, że wydarzenie odbyło się dzięki pracy wolontariuszek i wolontariuszy oraz członkiń KKK i bez jakichkolwiek dotacji z budżetów samorządów. Słowa wdzięczności i uznania skierowane zostały do firm, które wsparły kongres i stworzyły warunki do wymiany ważnych dla kobiet zagadnień i do networkingu.

Cieszyn razem z kobietami zrobił wrażenie!

Roma Rojowska - prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych

autorka artykułu
Roma Rojowska – prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych

Artykuł ukazał się w CIESZYŃSKIE NA OBCASACH nr 5, data wydania styczeń 2020