Jeszcze kiedyś będziesz seksi

Epidemia koronawirusa przytrzymuje nas w domu od ponad miesiąca. Polubiłyśmy dresy, chodzenie bez makijażu, kanapowy luz. Zamiast żyć w publicznej przestrzeni, stałyśmy się – z konieczności  – obserwatorkami wirtualnego życia. W mediach społecznościowych upowszechniły się tzw. wyzwania (czelendże), w których jedni „wyzywają” nas do zrobienia tego samego, co one. Ostatnią inicjatywą była zachęta do publikowania zdjęć z dzieciństwa. A ja proponuję Wam wyzwanie metamorfoza. Jak to zrobić? Zrzuć dres i przygotuj się. Era bez koronawirusa nadejdzie! I jeszcze kiedyś będziesz seksi

Nic mi się nie chce…

Skąd pomysł na wyzwanie? Ano przypomniała mi się piosenka zespołu Mikromusic „Nic mi się nie chce…”  Posłuchajcie jej słów, pewnie doszukuję się w jej tekście drugiego dna, ale znalazłam w nich odniesień do sytuacji przymusowego wegetowania w domu. I może rozluźnienia naszego domowego wizerunku? Miłe Czytelniczki, wzywam Was zatem do domowej metamorfozy! Te odważne zachęcam do przesyłania naszej redakcji  swoich zdjęć PRZED i PO, zamieścimy na naszych forach.

Być w swoim domu jak ….Elisabeth Taylor

Podpowiem Ci, jak niewiele kroków dzieli Cię od odmiany Twojego looku. A po co kobiecie metamorfoza? Może to i uproszczona droga do odnalezienia swojej kobiecości, ale daje natychmiastową satysfakcję. Niewielkim kosztem możemy sie poczuć się jak gwiazdy!  Promienna cera, trochę opalenizny, grzywka zaczesana na bok, wyrzucone do śmietnika rozciągnięte dresy. Zrób to, zadbaj o SIEBIE z taką samą troską, jak dbasz o Twoich bliskich.  I żeby nie było tooretycznie – ja też podjęłam wyzwanie i eksperymentuję na sobie! Może efekty widzę tylko ja, ale jakie to przyjemne uczucie!

7 kroków do pełnego sukcesu

  1. Zrób sobie oczyszczanie twarzy, nałóż maseczkę. Na pewno masz w domu wszystko, co trzeba. Sprawdź kosmetyczkę i wyjmij te wszystkie bezpłatne próbki gromadzone na wakacje. W tym roku “nici” z wyjazdu, więc możesz naruszyć zapasy. Pewnie masz też maseczki z promocji w Rossmanie, w ostateczności wyjmij z przepełnionej lodówki świeżego ogórka albo miód ze słoika.
  2. Teraz pstryknij selfie swojej buzi, a potem ściągnij na pulpit swojego smartfona bezpłatną apkę Perfect365.  Dzięki niej zobaczysz jak Ci będzie w wybranym makijażu. Apka jest genialna w swojej prostocie, instrukcję macie w naszym artykule  Będzie Ci też służyła do obróbki innych Twoich zdjęć, a nie dzieci. Dzieci i tak zawsze wychodzą na zdjęciach ładnie.
  3. Wyciągnij z szuflady akcesoria i pomaluj się zgodnie z wybranym lokiem. Ja sprawdziłam mocną kreskę eylinerem w kremie. Genialnie prosto się nakłada i makijaż oka robię w niecałą minutę. Trochę inspiracji 2,5 minutowego makijażu znajdziesz tu, a do minutowego tutaj
  4. Jeśli planujesz zmianę koloru włosów, wypróbuj to z bezpłatną apką Hair Color. Jeśli chcesz szybkiej metamorfozy, uczesz swoje samopoczucie! Poszukaj wzorów fryzur w necie i zmień sposób uczesania. Możesz „odgapić” od celebrytek, bo każda teraz pokazuje co może w mediach społecznościowych. Pomoże Ci ozdobna spinka, gumka, kucyk, opaska. Wepnij wstążkę, albo odepnij, rozpuść włosy lub zwiąż. Obetnij grzywke metodą Mistrza Maniewskiego, filmik z instrukcją znajdziesz w #tvn.pl.
  5. Ubierz się „po ludzku”, ale najpierw bez ociągania wynieś do śmieci ciuch noszone „po domu”. Rozciągnięty do niemożliwości sweter, trochę poprute leginsy czy spodnie dresowe. Przy okazji zrobisz porządek w szafie. Wiosna w pełnym rozkwicie, więc wyrzuć niepotrzebne rzeczy. Przewietrz garderobę metodą kapsułową, instrukcja w naszym artykule jak znalazł.
  6. Złap trochę słońca, najlepiej w godzinach 11:00-14:00, wystarczy 20 minut, aby zaspokoić zapotrzebowanie na witaminę D3. Od 20 kwietnia możesz wychodzić do parku i lasu.
  7. No i wydepiluj nogi! Zrób to sama, a najlepiej w „naszym” salonie kosmetycznym (niedługo otworzą)
  8. A potem bądź seksi…. jak w tym przeboju Mikromusik.

Obiecuję sobie szczerze, że z popiołów wyskoczę w kieckę. Tak mi się nie chcę lecz kiedyś jeszcze będę seksi. Tak mi się nie chce, tak bardzo nie chcę lecz kiedyś jeszcze będę seksi….

Tak mała wola jak w morzu kropla lecz kiedyś jeszcze będę seksi. Bez siły leżę w pościeli zwiedłej lecz kiedyś jeszcze będę seksi… 

P.S. Nasza członkini  i autorka artykułów w CNO_magazyn Monika Wiecha przeprowadziła i opublikowała dwie bezpłatne metamorfozy. Zobaczcie na zrealizowanym przez nią  filmiku jak  dokładnie wygląda zmiana looku  modelki Agnieszki. A jak wspaniale pasuje do naszego wezwania Jeszcze kiedyś będę seksi!

Brawo Aga, brawo Monika!

Roma Rojowska - prezeska Stowarzyszenia Klub Kobiet Kreatywnych

Autorka artykułu: Roma Rojowska – redaktorka naczelna magazynu i portalu cieszynskienaobcasach.pl Pisz do mnie na adres redakcjacno@gmail.com lub zostaw wiadomość na naszej stronie na fejsbuku