Jakie jesteśmy? Ty, ja, ona. Czy wszystkie gramy w życiu role, które wcale nam nie odpowiadają? Dlaczego często pracujemy ponad siły i tak surowo się oceniamy? Magda Mołek w cyklu W MOIM STYLU zaprosiła nas do fascynującej rozmowy z Natalią de Barbaro*, psycholożką i terapeutką, autorką głośnej już książki, którą  powinna mieć każda z nas –  „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, Posłuchaj tej rozmowy, wzruszysz się nad sobą, może będziesz płakała, ale to będą dobre łzy.

Dlaczego same od siebie odchodzimy

Natalia de Barbaro prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Własny Pokój”, podczas których poszukują one odpowiedzi na pytania: „Kim tak naprawdę jestem? Czego chcę? O czym marzę? Na co sobie pozwalam?”. Jej książka to nie tylko rzetelna wiedza psychologiczna, ale przede wszystkim poruszająca opowieść o kobiecej drodze do poznania samej siebie. Autorka używa metafory gorsetu, który ubiera nas, kobiety, w role, które często nam nie odpowiadają. Omawia te role, bo każda z nas nie tylko je zna, ale gra na różnych etapach swojego życia – to Potulna, Męczennica, Królowa Śniegu i … Dzika Dziewczynka. Delikatnie i bez mentorskiego tonu kieruje nas pod opieką Czułej Przewodniczki – kobiecej intuicji i mądrości.

Maja Ostaszewska czyta książkę Natalii de Barbaro, koniecznie posłuchaj jej fragmentu (48 min.) tutaj, zrozumiesz wówczas (także dzięki jej genialnej interpretacji!),dlaczego tę książkę musisz mieć. Ja kupiłam ją mojej córce w prezencie na Wielkanoc.

Rozmowa Magdy Mołek z Natalią de Barbaro daje nam nadzieję, że można znaleźć drogę powrotną do siebie, podpowiada od czego zacząć podróż, utwierdza w przekonaniu, że kupowanie sobie samej kwiatów może być terapią i jak podejść do siebie z czułością.

Pod video na You Toube znalazłam 622 komentarzy, spośród których wybrałam dla Was kilka, bo są najlepszą recenzją tej rozmowy, i książki, oraz dowodem na to, że możemy odnaleźć w sobie prawdziwą „ja”, o ile zadba o nas nasza „czuła przewodniczka”:

  • Około 60 roku życia doznałam olśnienia i dzięki takim kobietom jak Pani [Magda Mołek – dop. r.r.] i Pani goście zaczęłam swoją przemianę. Bardzo pomógł mi wywiad między innymi z Kasią Nosowską. Teraz na you tube szukam inspiracji do dalszej wędrówki w głąb siebie. Uczę się być dobrą i czułą dla siebie…i pozytywnie myśleć. Myśli mają sprawczą moc„.
  • Dzięki dziewczyny za tą rozmowę. Jestem 36 letnią kobietą/ matką i właśnie powoli zaczynam dostrzegać siebie i swoje potrzeby. Staram się nauczyć słuchać swojego ja i akceptować je takie jakie jest. Bo w każdej z nas jest wielka wartość i siła. A teraz… słuchawki w uszy żeby nie pobudzić dzieci 😉 i „ Nieboskłon”.
  • Nie zliczę, ile razy się popłakałam czytając tę książkę. Jest absolutnie wspaniała„.
  • Czytałam te książkę i płakałam. Depresja o paradoksie pomogła mi odnaleźć swoją czuła przewodniczkę i po 40 zacząć życie od nowa. Mój mąż zaczyna właśnie swój męski cykl przemiany❤️ proszę o taka książkę dla facetów„.
  • To było wspaniałe. Czytam książkę. I nie mogę nadziwić się, że Natalia napisała ją po prostu dla mnie. I zapewne dla wielu z nas. Dziękuję za rozmowę – była cudna, ciepła, jasna.
  • WOW – ale wywiad …. 100% zachwytu, co za autentyczność i … co rusz mówiłam: ” ooo to znam, to o mnie …” Dziękuję bardzo i … kupuję książkę 🙂„.

*Natalia de Barbaro jest córką prof. Bogdana de Barbaro, polskiego lekarza psychiatry i terapeuty, profesora nauk medycznych, profesora zwyczajnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownika Katedry Psychiatrii UJ. Jego niezwykle popularne wywiady znajdziecie w „Wysokich obcasach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Twoim Stylu” i in. aplikacjach z podcastami, a na You Tube jego wystąpienie na konferencji TEDx pn. Trzy odsłony kryzysu męskości okiem terapeuty.